Reference

Ohlasy spokojených zákazníků

Zdeněk Brázda

Výrobní ředitel / VAG s.r.o.

"Společnost Lean Experts jsme oslovili s žádostí o restart systému 5S pro novou generaci pracovníků. Přestože byl náš program agresivně vměstnán do dvoudenního cyklu, probíhal workshop pod skvělým vedením, v přátelské a tvůrčí atmosféře.

Teoretické představení jednotlivých principů bylo podpořeno jednoduchými příklady z běžného života. Následnou praktickou část workshopu pak snadno posunovali k úspěchu pozitivní výstupy z jednotlivých etap principu 5S.

Celý team určitě překvapil výsledný stav pracoviště, k jakému v tak krátkém čase dospěl. Děkujeme za maximálně profesionální a přitom lidský přístup při zavádění jednoho z principů leanu. Těšíme se na další spolupráci.

Romana Špačková

Předsedkyně představenstva Minerva Boskovice a.s.

"Naším záměrem bylo zřídit jedno pilotní pracoviště na montáži s implementací všech prvků 5S. Obrátili jsme se na pana Vlasáče z Lean Experts s tímto zadáním.

Prvotně bylo zdokumentováno stávající pracoviště, dále následoval workshop k nastavení změn, poté se začalo krok po kroku měnit dle 5S pravidel a následné proškolení pracovníků.

Cílem bylo zajistit účelnou, přehlednou a bezpečnou montáž, což se za přispění pana Vlasáče zdařilo na výbornou.

Vřele doporučuji využít dlouholetých zkušeností pana Vlasáče z výrobních firem, jeho profesionální přístup a způsob motivováni pracovníků ke změnám.

Milan Rajtár

Managing Director / AVL Moravia

S p. Vlasáčem / Lean Experts jsem měl možnost pracovat na projektu "zvýšení produktivity" a zavádění lean procesů v oblasti montáže našich produktů.

Projekt byl časově ohraničen na období 6 měsíců. Musím konstatovat, že p. Vlasáč je odborník ve své oblasti. Je to člověk, který nepracuje na teoretické bázi, ale je to člověk, který si prošel všemi úrovněmi řízení v různých výrobních podnicích a tím tak získal nemalé praktické zkušenosti.

Úspěšně byly realizovány tyto projekty:

a) vizualizační tabule s jednotlivými projekty a jejich aktuální status

b) definice a standardizace jednotlivých montážních kroků v rozdělení na jednotlivé dny/směny

c) příprava koncepce shop-floor managementu

d) definice quik wins co se týče úspor v oblasti designu, nákupu a kooperací

Spolupráce byla velmi inspirativní a velkým přínosem pro AVL Moravia.

Petr Polách

Plant Manager / CIMBRIA HMD s.r.o.

Společnost LEAN EXPERTS pomáhala naší společnosti se zavedením principů lean výroby. Jednalo se o rozsáhlý projekt, který probíhal napříč celou firmou,. Hlavním cílem bylo "nastartovat" lean myšlení a začít používat lean nástroje v každodenní praxi a současně provést úpravy stávajících výrobních postupů tak, aby lépe korespondovaly s principy lean výroby.

Jsem velmi rád, že mohu konstatovat, že zadání se nám podařilo splnit.

Vzhledem k tomu, že na naší straně docházelo ke změnám v rozsahu a načasování jednotlivých kroků celého projektu, oceňuji zejména absolutní flexibilitu a schopnost reagovat na tyto změny v zadání. U pana Vlasáče pak osobně oceňuji zejména jeho profesionální přístup, praktické znalosti a schopnost vše vysvětlit lehce pochopitelnou formou.

Spolupráci se společností mohu doporučit každému, kdo hledá schopného a profesionálního partnera v oblasti lean.

Arno Natter

Director / AWL Czech Republic

"We have been a returning customer of Lean Experts for several years and have been very satisfied with their services. They have successfully supported us in improvement projects as well as training 20% of our workforce to certified Green-belts. I am confident we will remain to be a returning customer for the next several years.“